מהו טופס 4?

טופס 4 הוא טופס אישור איכלוס למבנה והוא בין השלבים האחרונים לפני כניסת הדיירים למבנה. הטופס מהווה הצהרה כי בניית המבנה הסתיימה באופן רשמי ומתאים למגורים (תלוי ביעוד המבנה) מבחינה בטיחותית. לטופס 4 שתי מטרות: האחת לבחון האם הבנייה נעשתה בהתאם לתוכנית ולהתרים שניתנו. השנייה, לבחון האם ניתן לאכלס את המבנה מבחינה בטיחותית.

טופס 4 מאפשר חיבור של מבנה לתשתיות של חשמל ומים, והוא ניתן מאת הוועדה המקומית לתכנון רק אם המבנה עומד במספר תנאים. ללא אישור טופס 4 לא ניתן להתגורר במבנה (במקרים מיוחדים ניתן לקבל אישור זמני מחשמלאי מוסמך)

אחריות למילוי טופס 4           

האחריות למילוי טופס 4 היא על בעל ההיתר. בעת בנייה של מבנה על ידי קבלן, היא באחריות הקבלן לארגן את האישורים, מכיוון שהוא בעל ההיתר. אולם, אדם הבונה את ביתו בעצמו או בונה מבנה או תוספת למבנה, נדרש להגיש בעצמו או על ידי מי שמנהל את הפרויקט מטעמו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

כדאי לקרוא גם על:

ארץ ברכה ניהול תכנון ובניה
תכנון ובניה

ניהול פרויקטים ופיקוח הנדסי

לאחר הגשת התב"ע ובחינת דוח אפס, חברת 'ארץ ברכה' מנהלת את הפרויקט מהמסד ועד הטפחות. ניהול הפרויקט כולל פיקוח הנדסי ומעקב צמוד אחרי כל התקדמות

קרא עוד »
ארץ ברכה ניהול תכנון ובניה
תכנון ובניה

התנהלות מול ועדת תכנון מחוזית/ארצית

איך מקדמים הליכים בפני ועדת תכנון מקומית/מחוזית/ארצית בהתאם לחוק התכנון והבנייה, קיימות ועדות תכנון מקומיות, מחוזיות וכן ועדות תכנון ארציות. ככל שקיימת תכנית מתאר ארצית

קרא עוד »